Turistická ubytovna Jitřenka nabízí celoroční velmi levné ubytování a levnou horskou rekreaci v Krkonoších pro nenáročné skupiny i jednotlivce. Velkou výhodou chaty Jitřenka je její ideální poloha v centru Janských Lázní.

Ubytování poskytujeme ve 2- až 6-lůžkových pokojích. K dispozici máme i jedno apartmá. Celkový počet lůžek v naší ubytovně je 40. Sociální zařízení včetně sprchy je společné pro jedno patro. Snídaně zajišťujeme přímo v objektu, obědy a večeře v nedalekém objektu.

INFORMACE

Kapacita
40 osob
Pokoje: 2-6 lůžkové
Stravování: jídelna v budově a v sousedním objektu
Sociální zařízení: na patře
Parkování: centrální parkoviště, omezeně přímo u chaty
Dostupnost: BUS, auto

Své auto můžete ponechat zaparkované na centrálním parkovišti u dolní stanice lanové dráhy. Omezený počet parkovacích míst nabízíme i v bezprostřední blízkosti chaty Jitřenka.

V Janských Lázních můžete navštívit kino či nejrůznější kulturní i sportovní akce, kterých se zde koná bezpočet. Pro zájemce můžeme zprostředkovat návštěvu bazénu a tělocvičny. V tomto lázeňském městečku si pro sebe každý najde tu pravou zábavu: pravidelně se tu pořádají kulturní, společenské a sportovní akce. K dispozici je půjčovna kol a lyží.

Léto láká na kratší i delší procházky a túry. Janské Lázně, svým umístěním na úpatí našeho nejvyššího pohoří, jsou k tomu dobrým startovním místem. Zima patří bezesporu lyžařům. Pouhých 100 metrů od naší ubytovny se nachází několik sjezdovek pro začátečníky i pokročilé. Běžkaři rádi využijí pravidelně výborně upravované běžecké trasy. Atraktivitu místa doplňuje kabinová lanová dráha z Janských lázní na vrchol Černé hory.

Janské Lázně jsou světoznámým lázeňským městem a současně druhým nejlépe hodnoceným lyžařským střediskem v České republice. Jsou jedinými lázněmi na české straně Krkonoš. V blízkém Polsku-Dolním Slezsku je pro srovnání 12 lázeňských míst. Klidné městečko s nevšední historií se rozkládá na úpatí Černé hory (1299 m. n. m.), na jejíž vrcholek vede přímo z města kabinová lanová dráha. Díky nově vybudovaným lanovkám, vlekům i běžeckým lyžařským tratím se město stalo špičkovým sportovním a rekreačním střediskem a ideálním východiskem do nejvyšších českých hor Krkonoš jak v zimě pro lyžaře, tak v létě pro cyklisty i pěší turisty.CHATA JITŘENKA

Chata Jitřenka, Janské Lázně • e-mail: jitrenka@uvk.cz • tel./fax: 499 875 218, 723 724 725   |   Webové stránky: NETservis s.r.o.